skupina

Q4

Q4

» Rok plný změn

Pro rok 2021 nachystalo Ministerstvo financí ČR prostřednictvím daňového balíčku spoustu změn a novinek, které mají vliv na výdělky provozovatelů čerpacích stanic i jejich zaměstnanců. Nepřehlédli jste nějakou?

» Kurzarbeit nově součástí právního řádu ČR

S účinností od 01.07.2021 doznala na základě novely zákona o zaměstnanosti změny úprava příspěvku v době částečné práce (dříve částečné nezaměstnanosti), který je známý jako tzv. kurzarbeit.

» Opětovné prodloužení prominutí DPH u filtračních polomasek a respirátorů

Ministerstvo financí opět rozhodlo o prodloužení prominutí DPH u filtračních polomasek a respirátorů i na období od 1. 9. 2021 do 31. 10. 2021.

» Jak by měla probíhat kontrola inspektorátu práce

Kontroly ze strany inspektorátu práce nejsou výjimečné a zaměstnavatelé by na ně měli být připraveni nejenom z hlediska splnění svých zákonných povinností, ale i z hlediska vědomosti o svých právech a povinnostech kontrolujícího orgánu v průběhu samotné kontroly.

» Doba čerpání otcovské se od roku 2022 prodlužuje

Novelou zákona o nemocenském pojištění s účinností od 1. ledna 2022 dochází k prodloužení doby čerpání dávky otcovské poporodní péče, a to na dva týdny.

» Nová sleva na dani z příjmu z titulu zastavených exekucí

U dlouhotrvajících neúspěšných exekucí pohledávek do 1.500 Kč nově podle novely exekučního řádu budou věřitelé vyzýváni ke složení zálohy na náklady exekuce.

» Začínáme s provozováním čerpací stanice

Jaké nezbytné kroky spojené se zahájením podnikání jako OSVČ by měl nový provozovatel čerpací stanice učinit? Není toho málo, co všechno je potřeba vyřídit.

» Potřebuje čerpací stanice obchodní plán?

Nedávno jsme se vrátili z letní dovolené a už nám klepe na dveře konec roku. Podzim je spojen s plánováním na příští rok. Nenechte obchodní výsledky vaší čerpací stanice ve hvězdách a vytvořte si obchodní plán na rok 2022!

Poslední čtvrtletí letošního roku je tu a hned první článek vám nabídne malou rekapitulaci nejdůležitějších daňových změn tohoto roku. Pokud na čerpací stanici teprve začínáte je pro vás připraven článek o tom, co vše je potřeba na začátku podnikání vyřídit. A nejen pro ostřílené provozovatele uvádíme článek, jak si vytvořit obchodní plán na další rok. Je nejvyšší čas.

Barevný podzim přeje
Vaše eurodata


Kodap skupina - daňové poradenství

mini mapa ČR Vybrat kancelář

Specializované kanceláře

+420 485 228 471

info@kodap.cz

cs en de 

ETL Global
newsletter close