skupina

úvod

Vladimír Šnek

Text

Vzpomínám, jak jsem se ještě jako ředitel finančního úřadu podílel na koncepci nově vznikající čs. daňové správy, a jak mě mrzelo, že některé naše návrhy neprocházely, navzdory požadavkům z praxe. A tehdy mě shodou okolností zavolali z německé daňové korporace Freund & Partner a vysvětlili mi svůj u nich osvědčený model poskytování daňových a účetních služeb založený na spolupráci jednotné sítě kanceláří. Byl sice podstatně jiný, než tehdy běžný koncept: daňový poradce – fyzická osoba s několika účetními, ale právě proto mne zaujal. Pochopil jsem, že je to dobrý a perspektivní model. S německými kolegy jsme pak spolupráci stvrdili podáním ruky.

Od té doby uplynulo 26 let, a když se podívám na mapu našich 16 kanceláří starajících se o několik tisíc našich klientů a vidím širokoúhlou skupinovou fotku části z našich 180 zaměstnanců, tak jsem přesvědčen, že šlo o správné rozhodnutí. Přesto se jednalo jen o počátek, neboť bez píle, odbornosti a vůle všech pracovníků bychom letos neslavili. A především bychom neslavili bez našich klientů, kteří náš přístup přijali a mnozí jej i aktivně pomáhali formovat.

Smyslem tohoto svátečního čísla je nabídnout vám exkurzi do naší „kuchyně“ a snad i podrobněji vysvětlit, proč jsem na to, čeho jsme společně dosáhli, hrdý. Díky vám, milí klienti, díky vám, milí spolupracovníci!

Vladimír Šnek, emeritní ředitel KODAP


Kodap skupina - daňové poradenství

mini mapa ČR Vybrat kancelář

Specializované kanceláře

+420 485 228 471

info@kodap.cz

cs en de 

ETL Global
newsletter close