skupina

Rizika DPH – kauza Generálního finančního ředitelství

V médiích se objevily informace, že Generální finanční ředitelství (dále jen „GFŘ“) nepostupuje při prověřování svých dodavatelů tak, jak požaduje finanční správa po daňových poplatnících. Dle článků v tisku prověřilo GFŘ dodavatele mobilních telefonů pouze ve veřejně dostupných databázích – veřejný (dříve obchodní) rejstřík, insolvenční rejstřík a seznam nespolehlivých plátců DPH. Následně vydalo GFŘ prohlášení, že kdyby byl v tomto případě v pozici GFŘ jakýkoliv komerční subjekt, finanční správa by ho nijak nepostihla.

Téma vyvolalo diskusi jak u laické, tak odborné veřejnosti. Jedna z mnoha reakcí je dostupná zde. Objevily se i články kritizující finanční správu.

Nedomníváme se, že se postup finanční správy na základě vyjádření GFŘ pro média změní. Vyjádření GFŘ lze však využít jako podpůrný argument ve sporech s finančním úřadem. Do doby uzavření prvních soudních sporů doporučujeme i nadále řádně prověřovat dodavatele a vše dokumentovat.

publikováno 29.05.2017

Zobrazit celý článek

Odborné přehledy na KODAP.cz

 • Aktuality

  Buďte v obraze s našimi zprávami o daních, účetnictví a právu • Periodika

  Vydáváme pro vás tato periodika:
  Čtvrtletník
  E-servis
  Edtas magazín pro čerpací stanice
  ETL Media – Center

 • Školení

  Semináře jsou mimořádně důležité především pro daňové, obchodní a účetní specialisty firem, avšak rovněž pro účetní malých firem. K udržení špičkové odbornosti ekonomů a účetních patří soustavné studium legislativních změn.

 • Přehledy

  Cestovní náhrady, úrokové sazby ČNB, přehled smluv o zamezení dvojího zdanění,správní poplatky, ...Kodap skupina - daňové poradenství

mini mapa ČR Vybrat kancelář

Specializované kanceláře

+420 485 228 471

info@kodap.cz

cs en de 

ETL Global
newsletter close