skupina

Přihlášení do datové schránky mobilním klíčem

V rámci digitalizace státu spustilo Ministerstvo vnitra nový způsob přihlašování k datovým schránkám a to tzv. Mobilní klíč (formálně „mobilní elektronický prostředek“). Jedná se o aplikaci Mobilní klíč ISDS, která je dostupná pro operační systémy Google AndroidApple iOS . Přihlašováním přes Mobilní klíč se vyhnete zadávání vygenerovaného přihlašovacího jména a hesla.

Jak na to? Po stažení a nainstalování aplikace Mobilní klíč je nutné zvolit možnost přihlašování k aplikaci (PINem, heslem, obrázkovým heslem) a následně rozhodnout o povolení biometrické autentizace, pokud ji Vaše zařízení podporuje (otisk prstu, rozpoznání obličeje). Dalším krokem je spárování aplikace s konkrétním účtem v datových schránkách (aplikací sejmete QR kód, který Vám Vaše datová schránka zobrazí).

Po spárování aplikace Mobilní klíč s konkrétním účtem v datových schránkách je přihlašování k Vaší datové schránce přes její webové rozhraní již jednoduché. Na mobilním telefonu spustíte aplikaci Mobilní klíč, ke které se přihlásíte např. otiskem prstu, na webových stránkách datových schránek zvolíte možnost Přihlášení mobilním klíčem, mobilem (aplikací Mobilní klíč) sejmete QR kód, který se objeví na obrazovce, a jste přihlášeni ke své datové schránce.

Více informací a návod najdete na stránkách Ministerstva vnitra v rámci nápovědy pro datové schránky.

publikováno 23.08.2019
share on fb


Kodap skupina - daňové poradenství

mini mapa ČR Vybrat kancelář

Specializované kanceláře

+420 485 228 471

info@kodap.cz

cs en de 

ETL Global
newsletter close