skupina

Pomůžeme penzistům získat zpět slevu na dani za rok 2013

Dne 29. 9. 2014 jsme Vás informovali, že na základě nálezu Ústavního soudu je již najisto postaveno, že sleva na dani z příjmů fyzických osob náleží všem důchodcům, jejichž příjmy podléhají dani. A to jak za rok 2014, tak za rok 2013 a bez rozdílu, zda přerušili či nepřerušili pobírání starobního důchodu alespoň na 1. leden.

Slevu na dani za rok 2013 mohou penzisté s příjmy podléhajícími dani získat zpětně. Pokud měli příjmy pouze ze závislé činnosti (pracovního vztahu), měli podepsané prohlášení poplatníka daně z příjmů u svého zaměstnavatele a slevu neúspěšně uplatnili, pak zaměstnavatel může provést opravu (§ 38i zákona o daních z příjmů). Ve všech ostatních případech je třeba podat daňové přiznání, případně dodatečné daňové přiznání, bylo-li již dříve podáno řádné daňové přiznání.

Přiznání je nutno podat do konce následujícího měsíce po měsíci, ve kterém bylo zjištěno, že daň má být nižší než poslední známá povinnost. Informace finanční správy ke slevě na dani za rok 2013 pro pracující důchodce jsou dostupné zde, zveřejněny jsou i některé dotazy a odpovědi.

publikováno 13.10.2014
share on fb


Kodap skupina - daňové poradenství

mini mapa ČR Vybrat kancelář

Specializované kanceláře

+420 485 228 471

info@kodap.cz

cs en de 

ETL Global
newsletter close