skupina

Měsíční slevu na dani lze již bez obav uplatnit i u zahraničních zaměstnanců

Promptně byla odstraněna tvrdost lednové novely zákona o daních z příjmů, která v ustanovení § 38h odst. 12 ZDP bránila zaměstnavatelům uplatňovat měsíční slevu na poplatníka u jejich zahraničních zaměstnanců. Nápravu přineslo opatření Ministerstva financí zveřejněné 7. února 2008.
Jeho text najdete na webových stránkách MF: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/legislativa_37908.html. Opatření bude publikováno také ve Finančním zpravodaji. O problému této daňové slevy jsme Vás již informovali v našem E-servisu rozesílaném dne 24.1.2008.
Opatření s předstihem reaguje na připravenou novelu zákona, která v průběhu tohoto roku vrátí postup při uplatňování slev na dani k pravidlům platným do konce roku 2007.  Znamená to, že při výpočtu záloh na daň ze mzdy již za měsíc leden t.r. může být i u cizinců bez obav z porušení zákona uplatněna základní daňová sleva ve výši 2.070 Kč.  

Ministerstvo financí tak vzalo v potaz negativní reakci podnikatelské veřejnosti, které nedomyšlená novela přinesla komplikace zejména ve výrobní sféře a ve stavebnictví. Toto pozitivní rozhodnutí MF vám oznamujeme s potěšením o to větším, že jsme se na jeho vzniku zásadním způsobem podíleli a že k úspěchu napomohla i aktivní podpora ze strany našich klientů.

 

E-servis KODAP

publikováno 12.02.2008
share on fb


Kodap skupina - daňové poradenství

mini mapa ČR Vybrat kancelář

Specializované kanceláře

+420 485 228 471

info@kodap.cz

cs en de 

ETL Global
newsletter close