skupina

Časově omezená možnost zrušení registrace k DPH

Díky novele zákona o DPH účinné od 1. 1. 2013 mohou někteří plátci požádat o ukončení registrace k DPH. Tato možnost je určena pouze těm, kteří se stali plátci od 1. 4. 2011, a to nikoliv z důvodu překročení obratu (1 mil Kč za 12 měsíců), ale z důvodu přeshraničních aktivit.

Zrušení registrace se vztahuje zejména na osoby povinné k dani, které se staly plátci z důvodu přijetí služby s místem plnění v tuzemsku (např. poradenské služby poskytnuté osobou registrovanou v jiném členském státě). Dále se vztahuje na osoby povinné k dani, které se staly plátci dnem poskytnutí služby s místem plnění v jiném členském státě (např. poskytnutí poradenské služby osobě registrované v EU). Dopadá též na registrace z důvodu pořízení zboží z jiného členského státu a to nového dopravního prostředku či zboží podléhajícího spotřební dani.  

O ukončení registrace je nutno požádat do konce března 2013 na formuláři vydaném finanční správou, jako důvod lze uvést odkaz na bod 8. přechodných ustanovení zákona č. 502/2012 Sb.

Daňoví poradci společnosti KODAP rádi pomohou s ověřením podmínek pro zrušení plátce DPH i s vlastním zrušením registrace.

publikováno 08.03.2013
share on fb


Kodap skupina - daňové poradenství

mini mapa ČR Vybrat kancelář

Specializované kanceláře

+420 485 228 471

info@kodap.cz

cs en de 

ETL Global
newsletter close